چهارشنبه, خرداد 29, 1398
نقشه استان
کمينه


اخبار

17

بازدید اعضای شورای راهبردی زنان فرهیخته از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

حضور چشمگیر و فعال زنان فرهیخته دانشگا هآزاد اسلامی قزوین در فعالیت های علمی ، پژوهشی و فرهنگی این دانشگاه بسیار قابل تحسین است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، دکتر فروغ احراری ، رییس کمیته تشکیلات و ارتباطات و عضو شورای راهبردی شورای زنان فرهیخته سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از این دانشگاه اظهار داشت : از دکتر موسی خانی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، دکتر عطایی ، ریاست محترم دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین و سرکار خانم موسوی ، رییس شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین به دلیل اینکه فرصتی ایجاد کردند تا ضمن حضور در این مکان از توانمندی های علمی وپژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بازدید کنیم ؛ بسیار تشکر می شود.

وی افزود : تجربه های مدیریتی خیلی قوی ، نظم ، دقت ، هم افزایی و صمیمیتی که بین مجموعه مدیران و کارکنان این دانشگاه دیدم بسیار قابل تحسین بود.مطمئنا این نوع نگاه نشان از مدیریتی توانمند است.با این دیدگاه و همکاری با مجموعه شورای زنان فرهیخته امیدواریم شاهد درخشش استعدادها در سطوح مختلف و در نتیجه تحقق اهداف نظام باشیم.

دکتر احراری طرح های تحقیقاتی و ابداعات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را بسیار جالب و کاربردی دانست و گفت : امیدوارم با انگیزه و حمایتی که از  دکتر موسی خانی مشاهده کردم ؛ این دست آوردهای تحقیقاتی به تولید انبوه برسد .

وی در پایان حضور زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در فعالیت های علمی ، پژوهشی و فرهنگی این دانشگاه را بسیار چشمگیر و قابل تحسین ذکر کرد و بیان داشت : از اینکه می بینم خانم ها در کنار آقایان و هم پای آنان برای ارتقای سطح علمی و سربلندی کشور تلاش می کنند ؛ بسیار خرسندم.در این بازدید تجلی و نمود خارجی هوش سرشار ایرانی را به چشم دیدم.

 

وظیفه اصلی شورای زنان فرهیخته سیاست گذاری ، برنامه ریزی و نظارت است

شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین یکی از فعال ترین شوراهای استانی دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر فروغ احراری در جلسه اعضای شورای مرکزی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین که در اتاق شورای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد ؛ ضمن تفسیر سوره کوثر به اهمیت و نقش حضرت زهرا (س) در تثبیت جایگاه ولایت اشاره کرد و گفت : اگر در یک جمله بتوان سوره کوثر را تفسیر کرد یعنی شرایطی که انسان بتواند از کم ترین امکانات بیشترین استفاده را داشته باشد.

رییس کمیته تشکیلات ، ارتباطات و عضو راهبردی شورای زنان فرهیخته سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ،حضرت زهرا (س) را دارای جایگاه ولی الهی دانست و اظهار داشت : از حضرت زهرا (س) شجره طیبه ی امامت متولد شد و ایشان مقام ولی الهی و مقام ولایت دارند.

وی در ادامه امام (ره) را ادامه دهنده راه پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) دانست و گفت : امام (ره) در خصوص اهمیت نقش زنان سخنان بسیار مهمی ایراد کردند و فرمودند نقش زنان در پیروزی انقلاب اگر بیشتر نباشد کمتر نیست.امام (ره) به حضور زنان در جامعه توجه ویژه ای داشتند و به نوعی پیشرو و خط شکن بودند و با یک بینش جدید بر حضور زنان در صحنه های اجتماعی تاکید می ورزیدند.

دکتر احراری در ادامه به جلسه ویژه با دکتر موسی خانی پیرامون فعالیت های زنان در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اشاره کرد و گفت : در این جلسه متوجه شدم نگاه مدیرتی دکتر موسی خانی نسبت به زنان بسیار عالی می باشد.و اهمیت و حمایت ایشان نسبت به حضور زنان فرهیخته در جایگاه های مختلف دانشگاهی برای بنده یک درس بود.

وی سپس به تبیین جایگاه شورای زنان فرهیخته در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت : با حمایت های دکتر میرزاده ، دانشگاه آزاد اسلامی ، اولین سازمان در کشور است که نهادی ویژه و مستقل برای نقش آفرینی بهتر و موثرتر زنان فرهیخته در کشور ایجاد کرده و سرکار خانم دکتر طباطبایی ، همسر مرحوم حجت الاسلام حاج سید احمد آقا خمینی و عروس امام (ره) به عنوان رییس این شورا در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شدند.این شورا در نظر دارد تا با سیاست گذاری ، برنامه ریزی و نظارت  بر نقش زنان فرهیخته در دانشگاه ها تاکید کرده و راه را برای حضور بیشتر زنان فرهیخته در عرصه های مدیریتی هموار کند.

دکتر احراری خاطرنشان کرد : ایجاد فرصت از سوی مدیران دانشگاهی به زنان فرهیخته برای تصدی پست های اجرایی و هم چنین ابراز علاقه و پذیرش احراز پست های اجرایی از سوی زنان فرهیخته در دانشگاه ها باعث بهبود و گسترش بیشتر فعالیت ها خواهد شد.چراکه زنان ثابت کردند اگر به آنها اعتماد شود می توانند به خوبی از عهده انجام امور برآیند.

وی در ادامه شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین را یکی از فعال ترین شوراهای استانی این دانشگاه در کشور دانست و گفت : از حمایت های دکتر موسی خانی ، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان ، دکتر عطایی ، ریاست دبیرخانه هیات امنای استان و نیز از تلاش ها و زحمات سرکار خانم موسوی ریاست شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین تقدیر و تشکر می کنم.بنده این شورا را از یکی از فعال ترین شوراهای استانی در بین دانشگاه های آزاد اسلامی در کشور میدانم و امیدوارم سایر اعضای شورای مرکزی استان قزوین خانم موسوی را در اجرای برنامه ها بیشتر کمک و حمایت کنند.

دکتر احراری افزود : با توجه به ظرفیت های بالای مدیریتی در این دانشگاه و با توجه به حمایت های دکتر موسی خانی و دکتر عطایی ، امیدواریم یکسری کارگاه در راستای توانمندسازی مدیریتی زنان فرهیخته در سطح کشور را در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار کنیم.

فایل های مرتبط

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

سامانه ی ثبت اطلاعات
کمينه


لینک های مربوطه
کمينهحريم كاربران  |  شرایط استفاده
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه آزاد قزوین می باشد.