چهارشنبه, خرداد 29, 1398
نقشه استان
کمينه


اخبار

20

دکتر حمیدی ، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین : اعضای هیات علمی زنان توانایی مدیریت پست های اجرایی را در دانشگاه دارند.

احساس امنیتی که استادان و اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین دارند ؛ به واسطه ی مدیریت توانمند و بسیار خوب دکتر موسی خانی به دست آمده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، دکتر ناصر حمیدی ، عضو هیات علمی این دانشگاه در نشست توانمند سازی اعضای هیات علمی بانوان علاقمند به پست های اجرایی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به توانمندی های بانوان گفت : خوشبختانه با توجه به سوابق مدیریتی بانوان در این دانشگاه ، اعضای هیات علمی زنان ، توانایی در اختیار گرفتن پست های اجرایی را در دانشگاه دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود : در حال حاضر احساس امنیتی که استادان و اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین دارند ؛ به واسطه ی مدیریت توانمند و بسیار خوب دکتر موسی خانی ریاست محترم دانشگاه است.

این استاد مدیریت در ادامه با اشاره به شاخصه های مدیریت در سیستم آموزش عالی در کشور یادآور شد : آموزش عالی بدون حضور استاد معنی پیدا نمی کند و مسلما بدنه اصلی آموزش عالی را استادان و اعضای هیات علمی تشکیل می دهند.

وی سپس اداره کردن کلاس را از شاخصه ی مدیریت در استادان دانست و خاطر نشان کرد : اداره امور یک کلاس علم و هنر می خواهد و مطمئنا استادانی که توانایی اداره کلاس را به نحو احسن دارند ؛ توانایی مدیر گروه شدن را نیز دارند.

دکتر حمیدی با اشاره به وجود حوزه اسحفاظی مدیریت برای استادان در جهان گفت : در کل دنیا هر استادی یک حوزه اسحفاظی برای مدیریت خود در اختیار دارد و مهم ترین نکته برای هر استادی استقلال طلبی است.پس نخبه گان علمی کشور نیز باید به حوزه استحفاظی سایر همکاران خود احترام بگذارند.

وی داشتن هوش سیاسی ، سازماندهی و برنامه ریزی را از شاخصه های یک مدیر موفق دانست و تاکید کرد : هر استادی که تمایل به در اختیار گرفتن پست مدیریتی دارد اگر این شاخصه ها را در خود نمی بیند مطمئنا مدیر موفقی نخواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اظهار داشت : قدرت خلاقیت و نوآوری از دیگر ویژگی های یک مدیر است.هیچ کتاب مدیریتی نمی تواند یک فرد را مدیر کند.چراکه خلاقیت و نوآوری در کنار علم و دانش برای هر مدیری لازم و ضروری است.

وی در ادامه افزود : آرامش ، سعه صدر ، تحمل سخنان مخالف ، تند خویی نکردن ، خوب شنیدن و خوب تحلیل کردن از شاخصه های دیگر یک مدیر موفق است . باید افراد بدانند مدیریت فقط گرفتن پست و سمت نیست بلکه توانایی حفظ پست مهم تر است.متاسفانه در ایران جو مدیریتی مناسبی وجود ندارد و وقتی به فردی هر پستی پیشنهاد می شود ؛ سریع افراد آن پست و جایگاه را قبول می کنند. در حالی که برای قبول کردن یک پست باید در کنار تخصص ، تعهد نیز وجود داشته باشد.

دکتر حمیدی در پایان به توانمندی بانوان هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در پست های اجرایی اشاره کرد و گفت : خوشبختانه همکاران و اعضای هیات علمی که در این چند سال اخیر به مجموعه دانشگاه اضافه شده اند ؛ دارای شایستگی بسیاری هستند و انشاءاله در آینده ای نزدیک افتخارات بیشتری را در این دانشگاه شاهد خواهیم بود.

در ادامه سیده زهرا موسوی ، مسوول شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در سخنانی با تشکر از حضور بانوان هیات علمی در این نشست ، به تغییر دیدگاه نسبت به زنان پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت : به لطف خداوند و با حمایت های امام (ره) و تاکیدات مقام معظم رهبری ، ذهنیت ها نسبت به جایگاه زنان در کشور بسیار تغییر کرده است.

مسوول شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در ادامه بر لزوم چرخشی بودن پست ها در دانشگاه ها تاکید کرد و یادآور شد : پست های مدیریتی تا یک زمان خاصی کارایی دارد و می بایست بعداز چند سال پست هایی هم چون مدیر گروهی به صورت چرخشی در دانشگاه تغییر پیدا کند تا اعضای بانوان هیات علمی که شایستگی لازم را دارند ؛ بتوانند این پست ها را در اختیار بگیرند.

                  این نشست با تلاش دفتر شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین برگزار شد.

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

سامانه ی ثبت اطلاعات
کمينه


لینک های مربوطه
کمينهحريم كاربران  |  شرایط استفاده
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه آزاد قزوین می باشد.